Signs that you are engaged in your true calling
Сьогодні я отримав черговий комплімент від покупця в Etsy чаті.
Це те, що дійсно важливо. Це надає сенс моїй роботі та надихає вдосконалюватися. Це почуття спонукало мене написати цей текст.
Я не буду просити цього покупця написати відгук. Бо мені потрібно направити енергію на розвиток, а не на самообман. Набагато важливіше з відчуттям того, що ти робиш класний продукт зробити ще один чи два нових продукти. Також я сприймаю задоволення покупця як одну з ознак того, що я займаюся своєю справою (нижче я наведу список інших ознак). До речі, немає нічого поганого в тому, щоб попросити покупця про відгук, особливо на початку.
Не пам’ятаю щоб хтось з Etsy продавців, яких я дивився на YouTube, казав про важливість отримання позитивних підтверджень від покупців.
Якщо у вас є досвід торгівлі на Amazon, то скоріше за все у вас спотворене уявлення про відгуки. І це окрема тема. До речі, покупці Amazon через політику площадки залишають відгуки на порядок рідше. В середньому, десь один відгук на 30 продажів, на відміну від Etsy де пропорція кількості відгуків до кількості продажів складає 1:4. На Etsy не забороняється прямим текстом просити покупця залишити відгук. Але, як я вже казав, це не мій метод. Оскільки я працюю без помічника, то надаю перевагу направити зусилля на створення нового якісного продукту та надання сервісу більш крутого, ніж покупець очікує. Це і є моїм методом попросити покупця про відгук. Чим краще я зроблю дизайн та лістинг, тим більше позитивних відгуків отримаю. В Etsy з самого початку була автоматична функція нагадування покупцю залишити відгук. Цього нагадування повинно бути достатньо.
На всяк випадок додам, що не слід боятися негативних відгуків. На початку у мене викликали мандраж повідомлення про новий відгук у додатку Etsy seller на телефоні. Зараз я розумію що критичні відгуки в моєму випадку не несуть загрози для рівня продаж. І вони також дуже важливі для розвитку. Можна винести якійсь урок навіть тоді, коли проблема виникла на стороні, наприклад — через постачальника POD.
Впевнений, що варто знайти справу, яку ви почнете вважати своєю. Ось обіцяний на початку список ознак того, що ви на правильному шляху:
1. Енергія і пристрасть: Ви відчуваєте себе зарядженим і мотивованим, коли працюєте над своїми проектами.
2. Неперевершений внутрішній драйв: У вас є постійне бажання вдосконалити свої навички і знання.
3. Внутрішнє задоволення: Результати вашої праці приносять вам радість і відчуття гордості.
4. Створення позитивних змін: Ваша робота має позитивний вплив на інших, що ви відчуваєте як важливий елемент вашого внеску.
5. Гармонія в житті: Ви знаходите час для своїх інтересів поза роботою, а ваша робота не поглинає увесь ваш вільний час.
6. Стабільність і фінансова безпека: Ваша робота забезпечує вас достатньо, щоб ви могли комфортно жити і не переживати про фінансові питання.
7. Вдосконалення нон-стоп: Вам хочеться відкривати для себе щось нове та розвиватися у своїй темі.
8. Зворотній зв’язок є підтримуючим і пізнавальним: Ви цінуєте відгуки від клієнтів, бо вони допомагають вам краще розуміти їх потреби і прагнення, а також дають змогу вчасно зробити корективи.
Слухайте своє внутрішнє “Я” і слідуйте тому, що вам приносить радість і задоволення.
Upd. Той замовник купив ще один продукт для подруги, якій він також сподобався.